moje vlastné športové stránky...

Domáca remíza s Banskou Bystricou očami Petra „Pítra“ Kajana, kapitána MFK Ružomberok U19

30.07.2009 13:18

Po rozháranom začiatku plnom drobných faulov prišla prvá strela z kopačky domáceho Zošáka, ktorá však skončila mimo.

Ružomberok začal preberať opraty zápasu do svojich rúk, zatiaľ však bez výraznejšieho výsledku.

12´   aktivita domácich vyústila do strely Sivčeviča, ktorá smerovala nad Borošovu bránu. Zatiaľ sme strelu smerujúcu medzi žrde nevideli.

15´   Domáci sa dostali do rýchleho protiútoku, ktorého následkom boli 3 rohy. Zostali však nevyužité.

!!!  17´   GÓL Tomáš Bruško 0:1

Po platonickom tlaku domácich prišiel rýchly protiútok hostí. Lopta sa dostala k Pečovskému, ktorý potiahol loptu po pravej strane a jeho center našiel v šestnástke voľného Bruška, ktorý nemal problém loptu nasmerovať do Hajdúchovej brány.

20´   hostia povzbudení vedúcim gólom sa opäť dostali do šance. Kuzmovu vyloženú príležitosť zmaril včasným vybehnutím Hajdúch.

24´   Kúkoľovo manévrovanie s loptou pred šestnástkou skončilo faulom. Domáci sa dožadovali penalty, no rozhodca faul posúdil ako priamy kop. Exekútor Ďubek však ľavačkou poslal loptu tesne nad pravý roh bystrickej brány.

27´   ŽK Adámik – pri postrannej čiare si vyšliapol na Kúkoľa

28´   opäť promenáda rohových kopov domácich. po jednom z nich sa lopta dostala k Sivčevičovi, ktorý nebezpečnou strelou preveril pozornosť Boroša.

45´   na konci polčasu došlo k veľkej chybe v domácej obrane, ktorú sa snažil využiť Seye. Jeho postup na Hajdúcha však zmaril Gallo. (čisto!!! – pozn. M. Gallo)

2. POLČAS

51´   Hostia sa dostali do šance nad bránu strieľal Pančík, jeho strela však skončila nad bránou.

51´   zraneného Lovása vystriedal Kotora

65´   po rohu Ružomberka sa lopta odrazila ku Gallovi, z bránkovej čiary ju vrátil do ohňa, ale obrana hostí si poradila.

! 68´   obidvom mužstvám viazne kombinácia , čím sa úroveň zápasu dramaticky znižuje.

71´    Pančíkov náhodný center takmer skončil v Hajdúchovej bráne

!!!  72´   GÓL Miloš Lačný   1:1

Domáci sa konečne dostali ku svojej typickej krídelnej akcii. Center Kúkoľa ešte Boroš vyboxoval, no lopta sa dostala k Ďubekovi, ktorý milimetrovým centrom našiel Lačného hlavu - 1:1.

75´   Pilár v nádejnej šanci len prekopol bystrickú bránu.

78´   Domáci sa nakopnutými loptami snažia vypracovať vyloženú príležitosť, zatiaľ neúspešne.

82´    ČK Ďuriš

88´    Po rohovom kope hostí sa lopta odrazila k T. Pančíkovi, ktorý úplne nekrytý trafil svojím volejom dobre postaveného Hajdúcha.

89´   následný roh opäť Dukla zakončila nebezpečnou strelou Pečovského.

90´    Z následného protiútoku Ružomberčania poslali nebezpečný center z pravej strany. Lopta sa dostala až ku Kuhajdíkovi , ktorý zoči – voči Borošovi zlyhal.

90´+   Posledná šanca domácich. Priamy kop Ďubeka však Boroš s námahou vytlačil.