moje vlastné športové stránky...

Dva hetriky pochovali DAC B

28.09.2008 18:34

V nedeľu predpoludním sa proti sebe postavili dva posledné celky 1. ligy. Ružomberská rezerva hostila B-čko Dunajskej Stredy a 517 divákov videlo gólovú kanonádu v podaní domácich. Už v 3. minúte načal účet Lačný, po 20-tich minútach pridal aj druhý presný zásah. Polčasový výsledok ešte upravil nádhernou strelou Števko.

Diváci sa futbalom bavili aj v druhom polčase. MFK neprestalo hrať ani po góloch hostí a aj zásluhou veľmi neistého brankára DAC-u, hetrik zavŕšil Lačný aj aktívny Števko. Domáci mali aj ďalšie 100% -tné šance, ako sa zahadzujú predviedol napríklad Róbert Jendrišek. Osem gólov ale uspokojilo aj najnáročnejších fanúšikov, spokojnosťou sršal aj (medzi Ružomberčanmi už obľúbený) Laco Molnár.

Ružomberok po zaslúženom víťazstve 6:2 poskočil na deviate miesto, na ôsme Humenné stráca dva body. V ďalšom kole sa rezerva predstaví v Prievidzi, kde môže potvrdiť dobrú formu a posunúť sa ešte vyššie.

MFK Ružomberok "B" - DAC 1904 Dunajská Streda "B" 6:2 (3:0)
Góly: 3., 23. a 54. Lačný, 38., 60. a 68. Roland Števko - 56. Landerl, 61. Hoferica

ŽK: 49. Gallo, 57. Balaško, 89. T. Chovanec - 4. Vasas, 25. M. Lelkes, 65. Buka

rozhodovali: Anguš - Vician, Martiš, 517 divákov

autor: Petra Janigová