moje vlastné športové stránky...

Dva presné zásahy Zošáka a Mašekova gólová premiéra rozhodli o víťazstve

22.09.2008 20:07

V nedeľu sa na štadióne pod Čebraťom očakávalo zaujímavé futbalové divadlo. Do Ružomberka pricestovala FC Nitra v závese s prenosovými vozmi verejnoprávnej STV. Práve priamy prenos zo zápasu sa popísal pod slabú divácku návštevu. V chladnom počasí meralo cestu na tribúny len 2 378 divákov, ale tí dokázali hráčom vytvoriť perfektnú atmosféru.

Po výborných výkonoch v posledných dvoch kolách, sa od Ružomberčanov očakávalo jedine domáce víťazstvo. Do boja zavelil v 8. minúte kapitán Marek Bakoš, keď jeho strela spoza 16-tky lizla brvno Hroššovej brány. Ruža tlačila ďalej a po faule na Božoka v päťke si pýtala pokutový kop. Hlavný rozhodca Kružliak však na biely bod ukázal až o dve minúty neskôr, po Kolárovom nedovolenom zákroku na Bakoša. Loptu si postavil Zošák a už druhý krát v sezóne nedal brankárovi z 11 metrov žiadnu šancu.

Stav zápasu 1:0 hral do kariet aktívnym domácim. Nitrania sa nedokázali priblížiť ani na dostrel Hajdúchovej brány. Ich bezradnosť dokumentovala aj situácia z 20. minúty, keď Kolárov svojim odkopom poriadne natiahol vlastného brankára. Šanca na vyrovnanie predsa prišla, ale Racko po Barčíkovej prihrávke mieril vedľa.

V 28. minúte roztočili útočný kolotoč opäť domáci. Najprv to skúšal Mašek, Horššo pohotovo vybehol a loptu vyrazil nohou.  Po ňom mal šancu Zošák, jeho pokus obranca zblokoval. V 34. minúte po spolupráci dvoch záložníkov Božoka a Zošáka, dostal nádhernú prihrávku Mašek a z ťažkého uhla prekonal nitrianskeho gólmana. Pre českú akvizíciu to bol premiérový gól v drese „oranžových“.

V závere prvého polčasu prišla najväčšia šanca hostí. Ján Maslo zahral v šestnástke rukou a jedenástku si mohli kopnúť aj Nitrania. Zodpovednosť prevzal kapitán Gruber, v bránke Liptákov ale čaroval Hajdúch. Loptu vytlačil nádherným semaforom a domáci si mohli vydýchnuť.

Ružomberčania boli pánmi na ihrisku aj v druhom polčase. V 56. minúte zahrával priamy kop Bakoš a jeho prudkej strele chýbali len centimetre. Hostia pohrozili o dve minúty neskôr, Rackova strela, ale Hajdúcha neprekvapila. Domáci zasadili posledný klinec do nitrianskej rakvy v 59. minúte. Božok ešte po nahrávke Mašeka neuspel, aktívny Zošák ale po priťuknutí Bakoša, zavŕšil ružomberskú nádielku. Zošák potvrdil svoju úlohu kreatívneho stredopoliara, keď mal kopačky vo všetkých zásahoch domácich.

Hostia mohli aspoň korigovať výsledok desať minút pred koncom. Nedorozumenie v obrane domácich, ale Liluashvili nepotrestal, strela len opečiatkovala pravú žrď. Počas celého zápasu aktívny fanklub a diváci na tribúnach v týchto chvíľach už potleskom hnali hráčov do záverečného hvizdu. Po víťazstve s rozdielom triedy 3:0, mali Ružomberčania dôvod na radosť. Nielenže natiahli svoju šnúru bez prehry, ale zlepšenú hru ocenili aj fanúšikovia a do kabíny sa vrátila pohoda.

Po 9. kole sa Ružomberok v neúplnej tabuľke posunul zo siedmeho na štvrté miesto. Úspešnú sériu môže MFK natiahnuť o týždeň, kedy sa v priamom prenose predstaví na štadióne Antona Malatinského v Trnave.

autor: Petra Janigová