moje vlastné športové stránky...

Ružomberok otvoril novú sezónu tradičnou remízou

15.07.2009 14:05

Na úvodný zápas novej sezóny dostali futbalisti MFK Ružomberok prijateľného súpera z Dubnice. Piaty tím uplynulého ročníka našej najvyššej súťaže vybehol na ihrisko v pozmenenej zostave, absentujúcich Lačného a Zošáka, nahradili Sivčevič v útoku a na kraji zálohy nová tvár v drese MFK -  Kuhajdík. Prednosť v bráne dostal Hajdúch a aj keď sa to fanúšikom pred zápasom príliš nepozdávalo, práve tento ťah sa Hyravému naozaj podaril.

Zápas nabral správne tempo v 7. minúte. Kukoľ to skúsil z hranice šestnástky, no jeho strela opečiatkovala len brvno. Z druhej vlny si však nabehol Sivčevič a pohotovou strelou k ľavej žrdi prekonal Igaza – 1:0. Aj ďalšie gólové hrozby prichádzali od futbalistov v oranžových dresoch. No Kukoľ pálil len do dubnického brankára a Božokova strela zase olizla brvno. Hostia prvýkrát preverili Hajdúcha v 29. minúte a vzápätí to znovu skúšali aktívni Ružomberčania. Sivčevičova hlavička však v sieti neskončila, rovnako to nevyšlo ani Gallovi, jeho pokus z dobrej pozície Igaza len postrašil. Na druhej strane nechal Filo opäť vyniknúť vynikajúco chytajúceho Hajdúcha. Tesne pred koncom polčasu Sivčevič prestrelil bránu a gól zo 7. minúty tak bol v prvom dejstve jediným.

Sivčevič zavelil do útoku aj v úvode druhej časti zápasu. Na gól mu nabil Božok, ale jeho strelu znovu zneškodnil Igaz. Stav 1:0 nezmenil ani Ďubek, obaja brankári svoje tímy spoľahlivo podržali. Ten domáci predviedol svoju novú formu aj v 59. minúte, keď nebezpečný Jánošíkov priamy kop vytlačil nad brvno. 2924 divákov vysoký gólman príjemne prekvapil a svojimi efektívnymi aj efektnými zákrokmi si okrem potlesku vyslúžil aj slová uznania.

O tom, že za stavu 1:0 ešte nie je o ničom rozhodnuté, sa Liptáci presvedčili v 64. minúte. Ružomberskú stratu lopty Dubnica okamžite využila, Grendel potiahol loptu a Tomáš Zápotoka si už s Hajdúchom poradil. Domáci futbalisti sa snažili o vyrovnanie, ale remíza 1:1 svietila na tabuli aj po záverečnom hvizde. Ružomberok si tak v po prvom meraní síl v novej sezóne pripísal len bod a hráčov museli mrzieť hlavne nevyužité šance.

Viliam Hyravý (tréner Ružomberka): "V prvom polčase mala Dubnica viac šancí, v kritických momentoch nás podržal brankár Hajdúch. Rozhodujúcich bolo úvodných desať minút druhého dejstva, keď sme si vypracovali tri čisté príležitosti. Ak by sme aspoň jednu z nich premenili, zápas by sme úspešne zvládli. Na šance to bolo vyrovnané, čo sa týka gólových, tých sme mali viac my. Niektorí hráči ma výkonom sklamali, určite vedia hrať lepšie, ako to predviedli dnes."

Ľubomír Nosický (tréner Dubnice): "Videli sme pomerne zaujímavý zápas, divákom sa musel páčiť. Bolo v ňom veľa šancí, množstvo striel na bránku. V úvode nás súper zatlačil, donútil nás k chybám. V druhom polčase sme sa dostali z tlaku a začali sme dobre kombinovať. Pravda, v úvodných desiatich minútach druhého dejstva mal súper tri gólové šance, vďaka gólmanovi Igazovi nás ani raz nepotrestal, čo bolo pre ďalší priebeh veľmi dôležité. Myslím si, že na vyložené šance je remízový výsledok spravodlivý."

MFK Ružomberok - MFK Dubnica 1:1 (1:0).Góly: 7. Sivčevič - 63. T. Zápotoka, ŽK: 67. J. Maslo, 82. Gallo - 26. M. Ondráš, 42. I. Obert, rozhodovali: Hriňák - Ružbarský, E. Weiss, 2924 divákov.

Ružomberok: Hajdúch - Gallo, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek - A. Sloboda - Pilár (69. Lovás), Božok, Kuhajdík (61. P. Maslo) - Sivčevič (76. Jurč), Kukoľ.

Dubnica: Igaz - I. Obert, Jánošík, Nosek, M. Ondráš - Držík, T. Zápotoka, L. Zápotoka (63. Šulek), E. Ľupták (80. J. Vavrík) - Grendel, M. Filo ml. (67. Porázik)

autor: Peťa Janigová