moje vlastné športové stránky...

V Nitre sa Ruži začervenalo a prišla bez bodu

17.03.2009 13:20

Keďže prvý zápas jarnej časti so Žilinou sa pre počasie preložil (náhradný termín je 24. marca, pozn. autora), premiéru si ružomberskí futbalisti odbili pod Zoborom.

Do Nitry len niekoľko dní pred zápasom prišiel voľný Hodúr, ale exružomberčan si proti svojim bývalým spoluhráčom nemohol zahrať.

Skóre načali domáci už v 10. minúte. Simunovičovu strelu Hajdúch ešte vyrazil, ale následná dorážka Tótha spoza šestnástky povymetala pavučiny v hornom rohu ružomberskej brány - 1:0. Liptáci sa zmohli na odpoveď až na začiatku druhého polčasu. V 55. minúte využil Lačný slabú kondíciu obrancu Štajera a po zemi poslal za chrbát Tujvela vyrovnávajúci gól.

Od tohto momentu začala Ruža futbalovo kvitnúť, ale prišla 75. minúta. Ján Maslo dostal po druhej žltej aj červenú kartu a z nariadeného priameho kopu pridal Barčík víťazný zásah Nitry. Bod mohol ešte 5 minút pred koncom zachrániť Lovás, ale mladý útočník šancu nevyužil.

Ružomberok po prehre 1:2 vyšiel naprázdno a o tri body najbližšie zabojuje s trnavským Spartakom v prvom jarnom zápase pred domácimi tribúnami.

Michal Bílek, tréner MFK Ružomberok: „Odohrali sme nešťastný zápas. V prvom polčase sme sa nevedeli dostať do hry, spočiatku to bolo neurovnané. V druhom polčase sme sa chceli dostávať za obranu dlhými prihrávkami, z takej situácie sme aj vyrovnali. Sme sklamaní, pretože sme mohli minimálne remizovať.“

Zostava MFK: Hajdúch – Siva, J. Maslo, Sivčevič, Palát – P. Maslo, Sedlák - Zošák, Pešír (83. Lovás), Božok (71. Ďubek) – Mašek (46. Lačný)

1053 divákov, rozhodoval: Olšiak (Likavský, Petríček)

Góly: 1:0 Tóth (10.), 1:1 Lačný (51.), 2:1 Barčík (76.)

ŽK: Kopačka, Štajer, J. Maslo, Siva

ČK: J. Maslo

Autor: P. Janigová