moje vlastné športové stránky...

Zimná príprava : MFK Ružomberok – AS Trenčín

28.01.2009 13:52

Prvý prípravný zápas pred domácim publikom odohrali futbalisti MFK Ružomberok 24. Januára na umelej tráve. Asi stovka zvedavcov, ale veľa futbalového umenia nevidela. V prvom polčase prehrávali corgoňligisti už 0:2, keď Lovás pekným gólovým sólom znížil na 1:2. V druhej 45 (či skôr 50) minútovke pridali domáci futbalisti zásluhou Lačného ešte jeden gól, ale napokon to stačilo len na remízu 2:2.

Z ďalších zápasových momentov spomenieme ešte výkon Hodúra, ktorý si predvedenou hrou svoju reputáciu nenapravil a opäť bol pre diváka sklamaním. Napriek nízkej úrovni celého zápasu však za zmienku stojí výkon členov Orange White Division, ktorí predviedli novú zástavu a počas celých 90-tich (či skôr 100 minút) neúnavne povzbudzovali.

Tí, čo boli v sobotu zvedaví na novú posilu v zálohe, Afričana Amandoa Baha, sa nedočkali. Bah sa objavil len na tribúne a s najväčšou pravdepodobnosťou je zranený. Pri lavičke sa objavil Marek Bakoš, ktorý je už po operácii. Najväčším prekvapením na trávniku bol hráč s číslom 6 - navrátilec Tomáš Sedlák. Defenzívny stredopoliar po neúspešnom účinkovaní v tureckom Gaziantepspore, kde pôsobil od leta 2007, absolvuje skúšku pod Čebraťom. V prípade, že sa osvedčí, si môže už na jar znovu obliecť ružomberský dres.

Podľa nepotvrdených informácií by mala dvojica hráčov:  Božok, Števko absolvovať skúšku v Bielorusku. Všetky informácie ohľadom prestupov však budú jasnejšie až v najbližších dňoch.

Najbližší domáci prípravný zápas odohrá MFK Ružomberok v sobotu 31. januára o 11:00 na umelej tráve so Zlatými Moravcami. Rezerva nastúpi o 13:00 proti Spišskej Novej Vsi.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 2:2 (1:2)

Góly: 44. Lovás, 63. Lačný - 24. Lukšík, 26. Depetris

Žlté karty: 32. Zošák

MFK: Smieška (46. Penksa) - Gallo (46. Kúkoľ), Maslo J., Sivčevič, Radič (46. Bielák) - Hodúr (33. Sedlák), Lačný, Maslo P., Zošák, Ďubek - Lovás (46. Mašek)

AS: Volešák – Pagkalis (65. Marušinec), Godál (47. Marček), Križko, Kleščík – Čögley (57. Baez), Knapp (46. Calgaro), Lukšík (46. Gergel), Chanti – Kubík (65. Bubenko), Depetris (65. Hlohovský)

Rozhodovali: Horváth - Kubačka, Lisická