moje vlastné športové stránky...

B-čko s Interom „len“ remizovalo

17.11.2008 13:40

V nedeľu, 16. novembra, pricestoval pod Čebrať ďalší z ašpirantov na postup do najvyššej súťaže – bratislavský Inter. Ružomberská rezerva sa tento krát silného súpera nezľakla, ale od úvodných minút na žltočiernych doslova vyletela. V prvej 15-minútovke to na trávniku vôbec nevyzeralo, že proti domácim hrá bývalý corgoňligista. Už v 9. minúte sa Ruža tešila z prvého gólu, po Mackovej hlavičke. O dve minúty neskôr bol v dobrej šanci Števko, samostatný nájazd, ale úspech neslávil. V 15. minúte po ruke kapitána Ševelu v pokutovom území, odpískal hlavný rozhodca Havrila 11-tku. Zodpovednosť vzal na seba Števko a strelou do stredu brány upravil na 2:0. V tejto chvíli to vyzeralo, že Ruža môže pomýšľať na víťazstvo, keďže Interu absolútne nevyšiel vstup do zápasu. Domáci sa však po dvoch góloch stiahli do defenzívy a hostia začali hrať. V 29. minúte potrestal ružomberskú pasivitu Hodek    a z dorážky strelil kontaktný gól Interu. V 37. minúte síce Macko našiel Števka, jeho pokus ale bratislavský gólaman za svoj chrbát nepustil.

Na začiatku druhého polčasu mohol Števko poistiť vedenie, ale ružomberský kanonier z dobrej pozície netrafil bránu. V 56. minúte mali domáci ďalšiu šancu na tretí gól, keď Kukoľ posielal loptu pred bránu, Števko milimetrovú prihrávku nevyužil.

V 57. minúte zaujalo divákov striedanie na strane domácich, keď z ihriska zišiel Hodúr a nahradil ho mladý Štefánik. Posila z Mladej Boleslavy si vyslúžila potlesk tribúny, no nie za predvedený výkon ale práve za opustenie trávnika a prenechanie svojho postu novému hráčovi. V 65. minúte prišiel ďalší úder hostí. Obrana Ruže nedokázala vykopnúť loptu, chaos využil Staško, ktorý zblízka prekonal Smiešku a bolo vyrovnané - 2:2.

V závere zápasu stále hrozili hostia, domáci sa z ihriska úplne vytratili a Inter ešte mohol strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Stav 2:2 sa nakoniec nemenil a tímy si body delili. Ale kým žlto-čierny jeden bod získali, Ružomberčania po nezodpovednom výkone 2 body stratili.

Okrem dobrého začiatku so zlým koncom, v nedeľu vynikla aj snaha 3 mladých ružomberských fanúšikov. Počas celého zápasu neúnavne povzbudzovali vo svojom fans sektore D, pred koncom zápasu jeden z nich dokonca prišiel do C-čka, zdvihol ruky nad hlavu a vyzval divákov, aby spoločne povzbudili domáci tím. Kiežby takýchto zapálených fanúšikov bolo viac...

K tomu však treba aj výkony ružomberských hráčov na trávniku a tie boli v jesennej časti ako na hojdačke. Raz hore a raz dolu. Poslednú šancu udobriť si fanúšika pred zimnou prestávkou, majú zverenci Ladislava Molnára 30. novembra, kedy v poslednom zápase hostia Lučenec.

Výrok zápasu: Babo jazdi!

Pokrik asistenta na domáceho Babica, aby nestál, ale rozcvičoval sa.