moje vlastné športové stránky...

Z Dunajskej Stredy nepriniesla Ruža body ani napriek presile o dvoch hráčov

16.11.2008 20:33

Ružomberok mal na Žitnom ostrove výborný vstup do zápasu. V 5.minúte po štandartke Bakoša, otvoril stav stretnutia hlavičkou Siva. Ešte pred polčasom však Dunajská Streda vyrovnala, keď Regedeiov center hlavou poslal za Hajdúchov chrbát kamerunský útočník N´lend.

Po prestávke nahradil v bráne zraneného Hajdúcha náhradník Okoličani. MFK sa opäť dostalo do vedenia v 52. minúte hlavičkou Sivčeviča.

Domáci ale udreli už o dve minúty a Kweuke nedovolil mladému ružomberskému gólmanovi odísť s čistým kontom. 2:2. Ružomberok mal výbornú príležitosť odniesť si 3 body, keď DAC prišla o dvoch hráčov. Najprv šiel pod sprchy Caha, o tri minúty ho nasledoval aj Adiba.

Po záverečnom hvizde sa však z víťazstva tešili deviati domáci futbalisti, keď Kweuke preloboval ružomberského brankára. Okoličánymu corgoňligová premiéra nevyšla, dva góly v jeho bráne znamenali prehru Liptákov.

Ružomberok z Dunajskej Stredy teda nepriniesol ani bod a v tabuľke sa prepadol na šieste miesto.

Góly: 39. N´lend, 55. a 79. Kweuke - 6. Siva, 52. Sivčevič, ŽK: 10. Adiaba, 72. Pinte - 12. Zošák, ČK: 68. Caha za odplácanie, 71. Adiaba (obaja D. Streda) za kopnutie protihráča,

rozhodovali: Prešinský - Csabay, D. Hrčka, bez divákov

Zostavy:

Dunajská Streda: Ján Novota - Adiaba, Pinte, Marcin, Gerich (58. Osei Opoku, 82. L. Zápotoka) - Regedei, Abena, Boya, Caha - N´lend (74. K. Németh), Kweuke

Ružomberok: Hajdúch (46. F. Okoličáni) - Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Palát - Božok, Sivčevič, Kucka, P. Maslo (59. Hodúr), Zošák (70. Ďubek) - Marek Bakoš

autor: Peťa Janigová