moje vlastné športové stránky...

Rezerva doma víťazne aj proti Trenčínu

19.10.2008 22:00

Domáca šnúra neporaziteľnosti ružomberského B-čka stále trvá. V nedeľu sa o tom presvedčil aj bývalý corgoňligista AS Trenčín.

Tak ako sa v posledných kolách nedarí A tímu, to naopak ide rezerve MFK Ružomberok. Trenčín, ktorý sa pohybuje na špici tabuľky, mal byť silným súperom a hráči netajili svoje obavy. Zápas, ale ukázal, že Ružomberok si doma môže vyšliapnuť na hocikoho. V prvom polčase sa v lepšej ofenzívnej teplote predviedli domáci futbalisti, ktorí hrali v nie príliš využívaných bielych dresoch. Do 30. minúty dokázali vyťažiť maximum z dvoch štandardiek. Za loptu sa dva krát postavil Vilo Macko a hlavy dvoch ružomberských kanonierov boli v správny čas na správnom mieste. V 14. minúte to bol Števko a o niekoľko minút neskôr ho napodobnil aj Lačný. Oba góly boli na vlas rovnaké a domácim zaručili vedenie 2:0. Šokovaní Trenčania ešte do polčasu dokázali odpovedať delovkou Hlohovského, a preto sa Liptáci v druhom polčase triasli o výsledok. Hostia mali viac príležitostí, našťastie len jednu, ktorá zaváňala gólom. V hluchých chvíľach sa domáci tréner Laco Molnár otočil ku tribúne a hecoval fanúšikov: „Teraz kričte, teraz vás potrebujú!“ 357 prítomných priaznivcov oranžových ho poslúchlo. 6 minút pred naplnením riadneho hracieho času vyslyšal trénera aj Roland Števko. Po faule v pokutovom území, rozhodca odpískal pokutový kop. Úlohu exekútora si vzal Rolo a aj keď lopta mala do brány ťažšiu cestu, nakoniec sa Ružomberčania predsa tešili. AS Trenčín zdolali 3:1 a vrátili mu tak aj prehru z 1. kola 5:1.

Autor: Petra Janigová